AVOKÁDA Z ANDALUSIE

PĚSTOVANÁ BEZ CHEMIE A UMĚLÝCH HNOJIV

Každý rok v půlce prosince pro Vás vozíme několit set kilo avokád z naší španělské komunitní zahrady a od souseda Antonia a kamaráda Jima. Jima znám několik let, a na jeho farmě jsem mu v začátcích pomáhala. Je velmi striktně proti chemickým přípravkům všeho druhu a na své farmě přihnojuje stromy pouze zkompostovaným hnojem.
Odrůda, kterou vozíme se nazývá Hass. Je to na trhu nejvíce populární odrůda avokáda (viz. video), má tvar hrušky a před konzumací jeho hrubá slupka tmavne. Ze všech druhů avokád má toto avokádo nejvíce tuku a je chuťově nejvýraznější.
Pokud byste rádi věděli, proč jsou avokáda koupená v supermarketu velmi často uvnitř černá, podívejte se, prosím na video:

Avokáda budeme prodávat po 15 až 18ks – cca 3kg – CENU UPŘESNÍME ZAČÁTKEM PROSINCE, ale předpokládáme jí kolem 40,-Kč/kus). Váha jednotlivých avokád se pohybuje mezi 175-200 gramy. Důležité je skladování. Avokáda natrháme v ten samý den, kdy vyrazí na cestu. Poté co do ČR dorazí, začnou během 10-14 dní uzrávat. Záležet bude samozřejmě na teplotě v místnosti. Nejdříve dozrají avokáda, která vložíte do papírového sáčku a dáte je na teplé místo, např. na okenní parapet. Další avokáda nechte na chladnějším místě. Nejvíce zrání zpomalíte tak, že je dáte do ledničky. Nejdéle jsme avokáda nechali v ledničce měsíc a byly v pořádku.
Platby za avokáda půjdou na transparentní účet našeho sdružení a poslouží na dokončení rekonstrukce kamenné stodoly, jejíž spodní část bude fungovat v ekocentru Divočina jako kreativní a recyklační dílna a horní část jako sezónní ubytování pro zahraniční dobrovolníky, kteří budou od roku 2022 vyučovat ve školách v našem regionu angličtinu a v Divočině zážitkovou ekovýchovu.

Děkujeme Vám za zájem a podporu! Objednávat můžete ZDE.

Pokud byste chtěli zodpovědět nějaké další otázky, či nám poslat zpětnou vazbu, učiňte tak prosím na níže uvedeném kontaktu, děkujeme.

Helen Vodrážková

Veselého 475 / 37821 Kardašova Řečice

E: helen.vodrazkova@gmail.com

T: +420 775 378 246

IČ: 70538221

Radim Hnátek

Malešov 70 / 28541 Malešov

E: radim.hnateque@gmail.com

T: +420 732 911 895

IČ: 64152731