AVOKÁDA Z ANDALUSIE

PĚSTOVANÁ BEZ CHEMIE A UMĚLÝCH HNOJIV

Vážení zákazníci, dovolujme si Vás informovat, že v druhé půlce února pro Vás přivezeme několit set kilo avokád z naší španělské komunitní zahrady a od souseda a kamaráda Jima. Jima znám několik let, a na jeho farmě jsem mu v začátcích pomáhala. Je velmi striktně proti chemickým přípravkům všeho druhu a na své farmě přihnojuje stromy pouze zkompostovaným hnojem.
Odrůda, kterou přivezeme se nazývá Hass. Je to na trhu nejvíce populární odrůda avokáda (viz. video), má tvar hrušky a před konzumací jeho hrubá slupka tmavne. Ze všech druhů avokád má toto avokádo nejvíce tuku a je chuťově nejvýraznější.
Pokud byste rádi věděli, proč jsou avokáda koupená v supermarketu velmi často uvnitř černá, podívejte se, prosím na video:

 Avokáda budeme prodávat po 18ks – cca 3kg – za 630,-Kč (tj. 35,-Kč/kus). Váha jednotlivých avokád se pohybuje mezi 175-200 gramy. Důležité je skladování. Avokáda natrháme v ten samý den, kdy vyrazí na cestu. Poté co do ČR dorazí, začnou během 10-14 dní uzrávat. Záležet bude samozřejmě na teplotě v místnosti. Nejdříve dozrají avokáda, která vložíte do papírového sáčku a dáte je na teplé místo, např. na okenní parapet. Další avokáda nechte na chladnějším místě. Nejvíce zrání zpomalíte tak, že je dáte do ledničky. Nejdéle jsme avokáda nechali v ledničce týden a byly v pořádku.
Platby za avokáda půjdou na transparentní účet našeho sdružení a poslouží na rekonstrukci kamenné stodoly, jejíž spodní část bude fungovat v ekocentru Divočina jako kreativní a recyklační dílna a horní část jako sezónní ubytování pro zahraniční dobrovolníky, kteří budou od roku 2021 vyučovat ve školách v našem regionu angličtinu a v Divočině zážitkovou ekovýchovu.

Děkujeme Vám za zájem a podporu! Objednávat můžete zde:

MOMENTÁLNĚ JSOU VŠECHNA AVOKÁDA Z NAŠÍ SKLIZNĚ ZAREZERVOVÁNA. MŮŽETE SI VŠAK OBJEDNAT PRO PŘÍPAD, ŽE BY SE NÁM PODAŘILO SKLIDIT VÍCE, NEŽ PŘEDPOKLÁDÁME. OZVEME SE VÁM!

Odesláním objednávky souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Pokud neobdržíte potvrzení Vaší objednávky do 3 dnů od odeslání, prosíme napište nám na info@olivac.net nebo nám zavolejte. Děkujeme!

Pokud byste chtěli zodpovědět nějaké další otázky, či nám poslat zpětnou vazbu, učiňte tak prosím na níže uvedeném kontaktu, děkujeme.

Helen Vodrážková

Veselého 475 / 37821 Kardašova Řečice

E: helen.vodrazkova@gmail.com

T: +420 775 378 246

IČ: 70538221

Radim Hnátek

Malešov 70 / 28541 Malešov

E: radim.hnateque@gmail.com

T: +420 724 391 237