SLUNCEM SUŠENÉ FÍKY Z ANDALUSIE

Stejně jako náš olivový olej, tak i fíky pochází od farmářů z malých vesniček, tentokrát z regionu Extremadura. Farmáři zde hospodaří několik generací a chovají se k půdě šetrně. Nepoužívají chemii. Bio certifikát nemají, protože jeho získání je pro malé pěstitele nákladná záležitost a i my souhlasíme s názorem, že ti, kteří se k půdě, spodní vodě a tím pádem k našemu zdraví chovají slušně, by na svůj férový přístup neměli doplácet. Platit by naopak měli ti, kteří krajinu svým destruktivním hospodařením mění v poušť.

Fíky se nechávají usušit sluncem přímo na stromě. V rodinném podniku paní Antonie a jejího manžela Victoriana je roztřídí podle velikosti a zabalí. Paní Antonie také ručně vyrábí tzv. „pan de higos“, neboli chléb z fíků, jehož základem jsou fíky, mandle, sezam a anýz. Cena za kilo fíků natural je 280 Kč a dodávají se v pětikilových kartonových krabicích. Fíky jsou měkké, voňavé a vůbec se nedají srovnat s oněmi seschlými kolečky, které se nabízejí v českých obchodech.

Děkujeme za Váš zájem a doufáme, ze budete spokojeni. Objednávat můžete ZDE.

Pokud byste chtěli zodpovědět nějaké další otázky, či nám poslat zpětnou vazbu, učiňte tak prosím na níže uvedeném kontaktu, děkujeme.

Helen Vodrážková

Veselého 475 / 37821 Kardašova Řečice

E: helen.vodrazkova@gmail.com

T: +420 775 378 246

IČ: 70538221

Radim Hnátek

Malešov 70 / 28541 Malešov

E: radim.hnateque@gmail.com

T: +420 732 911 895

IČ: 64152731